Opublikowano:

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec pt. „Czerwona Róża dla Niej”

XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec pt. „Czerwona Róża dla Niej”

Uczennica naszej szkoły Kinga Morawik zdobyła III nagrodę w kategorii „Poezja dzieci i młodzieży szkół podstawowych klasy V-VIII” podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec pt. „Czerwona Róża dla Niej”. Konkurs został rozstrzygnięty 14 listopada w Kąkolewnicy.

Organizatorem konkursu „Czerwona Róża dla Niej” był Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy oraz Grupa Poetycka „Wieś Tworząca” pod honorowym patronatem Tadeusza Sławeckiego, dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Komisja w składzie: Urszula Gierszon – poetka, prozaik, krytyk literacki, członek Związku Literatów Polskich, członek zarządu Fundacji Poetów i Ułanów im. Gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego oraz Międzynarodowego Kongresu Poetów „Arkadia” – przewodnicząca, Elżbieta Kancik – wieloletni pedagog, nauczyciel języka polskiego, absolwentka UMCS w   Lublinie – sekretarz, Zofia Goławska – wieloletni pedagog, absolwentka UMCS w Lublinie – członek dokonała oceny 130 utworów poetyckich i prozatorskich 79 autorów (łącznie w poszczególnych czterech kategoriach wiekowych).