XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec pt. „Czerwona Róża dla Niej”

Uczennica naszej szkoły Kinga Morawik zdobyła III nagrodę w kategorii „Poezja dzieci i młodzieży szkół podstawowych klasy V-VIII” podczas XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec pt. „Czerwona Róża dla Niej”. Konkurs został rozstrzygnięty 14 listopada w Kąkolewnicy.

Organizatorem konkursu „Czerwona Róża dla Niej” był Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy oraz Grupa Poetycka „Wieś Tworząca” pod honorowym patronatem Tadeusza Sławeckiego, dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Komisja w składzie: Urszula Gierszon – poetka, prozaik, krytyk literacki, członek Związku Literatów Polskich, członek zarządu Fundacji Poetów i Ułanów im. Gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego oraz Międzynarodowego Kongresu Poetów „Arkadia” – przewodnicząca, Elżbieta Kancik – wieloletni pedagog, nauczyciel języka polskiego, absolwentka UMCS w   Lublinie – sekretarz, Zofia Goławska – wieloletni pedagog, absolwentka UMCS w Lublinie – członek dokonała oceny 130 utworów poetyckich i prozatorskich 79 autorów (łącznie w poszczególnych czterech kategoriach wiekowych).