Opublikowano:

Wycieczka do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radzyniu Podlaskim

Wycieczka do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radzyniu Podlaskim

25 października 2019 r. wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej odwiedzili siedzibę Pogotowia Ratunkowego w Radzyniu Podlaskim. Wycieczkę zorganizował Dyrektor Szkoły Pan Ireneusz Mroczek.

 Podczas wizyty dzieci miały okazję zapoznać się z urządzeniami i aparatami stosowanymi na przestrzeni 70 lat działania Pogotowia Ratunkowego. Do sprzętów tych należą: defibrylatory, respiratory, ssaki, aparaty pomiarowe, urządzenia do transportu poszkodowanych, automatyczne urządzenie do masażu klatki piersiowej.

Z okazji jubileuszu 70 – lecia Pogotowia w Radzyniu Podlaskim, pracownicy stacji, przygotowali także wystawę sprzętu ratowniczego używanego dawniej i dziś. Dzięki Panu Mirosławowi Tchórzewskiemu mogliśmy posłuchać opowieści o codziennej pracy w pogotowiu ratunkowym. Pan Mirosław przypomniał zasady i wykonał pokaz resuscytacji krążeniowo – oddechowej, a także ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Zdobyta wiedza na pewno przyda się uczniom w przyszłości.

Opisała: Joanna Oleksińska