Opublikowano:

Święto pieczonego ziemniaka 

Święto pieczonego ziemniaka 

😊🔔📣„W ziemi się rodzą, z jednego wiele. Najsmaczniejsze są jesienią pieczone w popiele”. W środę 16 października w piękny, słoneczny dzień wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych wraz ze swoimi wychowawcami udali się na plac szkolny, aby uczcić ,,Święto pieczonego ziemniaka”. 

W tym dniu wspólną zabawę rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkiej bajki o ziemniaku. Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat historii ziemniaka. Następnie odbyły się konkursy. Pierwszym z nich był bieg uczniów z ziemniakiem na drewnianej łyżce. W tej konkurencji wygrała drużyna składająca się z uczniów klasy IV, V i VI. Wszyscy świetnie się bawili. Zebrani uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Potem przeprowadziliśmy konkurs na ziemniaka olbrzyma. Najlepsze okazy przyniosły uczennice; Milena Karwowska, Ala Skubisz i Wiktoria Wrzal. Kolejnym elementem naszej zabawy był konkurs na ziemniaka dziwaka. W tej konkurencji najlepsi byli; Ala Wawak i rodzeństwo: Ala i Bartek Skubisz. Serdecznie gratulujemy. Główną atrakcją naszego świętowania było ognisko, w którym uczestnicy piekli ziemniaki i kiełbaski. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień, pachnący pieczonym ziemniakiem, na pewno wszyscy będą długo pamiętać. Bardzo dziękujemy rodzicom z Rady Rodziców: Pani Katarzynie Rolli i Pani Dorocie Mazur za pomoc w współorganizowaniu tego święta. Na te Panie zawsze można liczyć 

                                                                                                                                                                                    Opisała: Joanna Oleksińska