Opublikowano:

Klasa IV na wycieczce w Janowie Lubelskim

Klasa IV na wycieczce w Janowie Lubelskim

 Uczniowie kl. IV wraz ze swoją wychowawczynią wzięli udział w wycieczce do ośrodka edukacji aktywnej Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Wyjazd został zorganizowany 4 października 2019r. przez s. Agnieszkę Norel z ZS w Zabielu. W programie były zmagania sprawnościowe i pokonywanie przeszkód w parku linowym, zwiedzanie interaktywnych laboratoriów wiedzy oraz warsztaty przyrodnicze i poznawanie egzotycznych zwierząt.

Ekspozycje edukacyjne laboratoriów Zoom Natury stanowią nie tylko miejsce, gdzie odwiedzający mogą zdobyć konkretną wiedzę przyrodniczą, ale przede wszystkim inspirują one i zachęcają do samodzielnego poszukiwania i poznawania. Zabawa, aktywne eksperymentowanie, liczne elementy multimedialne   i interaktywne powodują, że wystawa jest wyjątkowo atrakcyjna.

Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali ekspozycje, oglądali pod mikroskopem przygotowane preparaty, słuchali odgłosów ptaków, wąchali różnorodne zioła, słuchali opowieści pani przewodnik o prezentowanych roślinach egzotycznych. Można było zagrać w interaktywne gry, a jednocześnie wzbogacać wiedzę przyrodniczą. Podczas warsztatów każdy uczestnik mógł wziąć do ręki jaszczurkę czy węża, o których opowiadali przewodnicy.

Program wycieczki był bogaty i atrakcyjny dla dzieci, dostarczyła ona wielu niezapomnianych wrażeń.