Opublikowano:

NARODOWE CZYTANIE

Narodowe Czytanie w szkole podstawowej w Paszkach Dużych
15 września 2021 r. Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę. Czytanie wybranych fragmentów wierszy i baśni spotkało się z dużą uwagą zgromadzonych słuchaczy. Uczennice kl. III czytały baśnie: Wiktoria przeczytała „Kopciuszka”, a Alicja „Kota w butach”. Natomiast Pani Agnieszka Kowalik przeczytała fragmenty „Trzech elektrycerzy” Stanisława Lema i wiersz „Kwoka” Jana Brzechwy. Z kolei Pani Aleksandra Niewęgłowska przytoczyła „Rzepkę”Jana Tuwima. Pani Marzena Ponikowska przeczytała „Piotrusia Pana” oraz „Kicię Kocię i Nunusia na spacerze”. Na zakończenie Pani Joanna Oleksińska odczytała „Słonia Trąbalskiego” i „Bambo” Juliana Tuwima.
Opublikowano:

DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA – WYCIECZKA DO ZOO W WOJCIECHOWIE
Dnia 2 czerwca 2021r pod kierunkiem p. Angeliki oraz opiekunów p. Oli, p. Doroty oraz p. Grzegorza odbyła się wycieczka do ZOO w Wojciechowie. Mieliśmy okazję poznać zwyczaje i zobaczyć z bliska zwierzaki, które znamy z fotografii i opowiadań. Niektóre naprawdę budzą grozę, a niektóre chciałoby się zabrać do domu. Następnie wybraliśmy się do Regionalnego Muzeum Cebularza w Lublinie. Poznaliśmy genezę powstania naszego regionalnego wypieku, legendę oraz przepis na cebularze i właściwości jego składników. Podczas pokazu sami mogliśmy na chwilę wcielić się w rolę piekarzy przyczyniając się do powstania pysznych cebularzy. Na koniec wycieczki wybraliśmy się do długo oczekiwanego McDonalda i zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów.
Opublikowano:

FESTYN RODZINNY

FESTYN RODZINNY

We wtorek, 22 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Dopisało to, co najważniejsze: pogoda i dobre humory uczniów. Wśród atrakcji znalazły się balony z wodą, bańki mydlane, zabawy z chustą, przeciąganie liny, kolorowe fryzury, konkurencje, gry i zabawy. Dzieci miały do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnię – małpka gigant „Pasikonik”. Podczas festynu można było spróbować pysznych, orzeźwiających owoców, kiełbaski z grilla i wielu innych smakołyków. Nasz fantastyczny dzień zakończyliśmy lodami. Dziękujemy firmie „Pasikonik” za główną atrakcję oraz zadbanie o bezpieczeństwo naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom obsługi za zaangażowanie, Pani sołtys Kazimierze Krzyształowicz za odwiedziny, a Rodzicom naszych uczniów, którzy byli tego dnia z nami, za poświęcenie czasu, bezinteresowną pomoc i wsparcie oraz wspólna zabawę.

 

Opublikowano:

Nowe zasady bezpieczeństwa

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

…………………………………………………………………………………………………………….

…………………………………………………………………………………………..

………………………………………………………………………………………………….

Opublikowano:

Komunikat

Komunikat

Drodzy Rodzice,
W związku z nowymi obostrzeniami od 26 października zajęcia w szkole dla klas IV-VIII zostają zawieszone. Oddział przedszkolny oraz klasy I-III z zachowaniem wszelkich środków ostrożności funkcjonują stacjonarnie.
…………………………………………………………………………………….
Opublikowano:

Dzień Edukacji Narodowej 2020

Dzień Edukacji Narodowej 2020
W dniu dzisiejszym w naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię przygotowały dzieci pod kierunkiem Pani Urszuli Jastrzębskiej, dekoracja pani Barbara Tarłowska. Uczniowie dobrym słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud , poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie głos zabrał p. Dyrektor Ireneusz Mroczek, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w trudnych dla wszystkich czasach. Słowa uznania skierował również do społeczności Rady Rodziców, za pomoc i zaangażowanie w życie Szkoły. W imieniu Dyrekcji oraz grona pedagogicznego, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy zdrowia, zadowolenia i satysfakcji zawodowej, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.
……………………………………………………………………………………………………..
……………………………………………………………………………………………………..
……………………………………………………………………………………………………..
……………………………………………………………………………………………………..
Opublikowano:

„Czytam z klasą” edycja II – międzynarodowy projekt edukacyjny dla klas I- III

„Czytam z klasą” – edycja II – międzynarodowy projekt edukacyjny dla klas I- III.

Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Paszkach Dużych rozpoczęli przygodę z projektem. Ozdobili lekturniki. Wybrali lekturę. Omawialiśmy jedną z pierwszych opowieści ekologicznych dla dzieci pt. Drzewo do samego nieba Marii Terlikowskiej. Pozdrawiamy wszystkich uczestników projektu.