Wycieczka do Krainy Rumianku

🚌🙋🏼‍♀️🙋‍♂️ 2 grudnia 2019 roku uczniowie klas: I, II, III i IV oraz dzieci z zerówki pod opieką Pani Joanny Oleksińskiej, Pani Barbary Tarłowskiej oraz Pani Katarzyny Rolli pojechały na wycieczkę do Hołowna – Krainy Rumianku.

Na początku dzieci wykonywały mydełka glicerynowe. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zaciekawieni procesem powstawania mydła. Cieszyło ich dodawanie różnorodnych zapachów, kolorów oraz możliwość formowania dowolnych kształtów. Uczestnicy wyjazdu cały czas mogli liczyć na pomoc pań prowadzących warsztaty oraz pań opiekunek wycieczki. W czasie oczekiwania na ostygnięcie mydełek dzieci wysłuchały Pani Marzeny, która opowiadała o różnych rodzajach mydła stosowanych w dawnych czasach. Następnie opowiedziała bajkę o „Królu Barnabie i złotym mydełku”. Na zakończenie warsztatów prowadząca przeprowadziła quiz z wiadomości o mydełkach, który bardzo zainteresował dzieci. W nagrodę, za udział w zabawie, dzieci otrzymały mydełka w kształcie serduszka. Po obiedzie szczęśliwe dzieci wróciły do szkoły.

Opisała: Joanna Oleksińska