Zabawa Andrzejkowa

W naszej Szkole dnia 29.11.2019 r. odbyła się Zabawa Andrzejkowa integrującą społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą.

🧙‍♀️🧚‍♀️🎩🍂🎈🎉🎶Jest taki jeden wieczór w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów …wróżb.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie wraz z P. Ola, wypowiadając magiczne zaklęcie: „Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią Andrzejkowe czary”. Zabawę uświetniły wesołe przeboje. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne wróżki i wróżbici z magiczną kulą przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Dzieci wzięły udział w konkursie tańca na gazecie. Wszyscy bardzo świetnie sobie poradzili. Następnie przyszedł czas na przepyszny poczęstunek przygotowany przez panią Kasie Rolla oraz panią Dorotkę Mazur. Serdecznie dziękujemy!

😘 Oczywiście nie mogło zabraknąć najbardziej popularnej wróżby – lania wosku przez dziurkę od klucza i przedstawienie swojej figury.
Uczniowie tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki.
Zabawy, radości oraz uśmiechu nie było mało. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów.
Podziękowania ślemy przede wszystkim rodzicom, za pomoc w przygotowaniach naszej zabawy andrzejkowej, wychowawcom klas, za sprawowanie opieki i dbanie o bezpieczeństwo, pracownikom szkoły, oraz uczniom klas IV-VIII za wspaniała organizacje i pomoc w zabawach.
😊👏